Jak wybrać piaskarkę?

Wybór pierwszej piaskarki może być przytłaczający, dlatego przygotowaliśmy mini poradnik po naszych bestsellerach.

Od czego zacząć wybierając piaskarkę?
Po pierwsze- należy zakupić urządzenie, które będzie źródłem sprężonego powietrza np. kompresor śrubowy. Następnie musimy przeanalizować czy prace będą odbywały się stacjonarnie czy potrzebujemy urządzenia łatwego w transporcie- od tego zależy wielkość zbiornika piaskarki.
Kiedy mamy wybrany rozmiar zbiornika (najczęściej są to zbiorniki 40, 100 i 200 litrowe) należy dobrać odpowiednie sterowanie. Mamy do wyboru sterowanie ręczne i pneumatyczne. Jaka jest różnica? Sterowanie ręczne jest tańszą opcją, jednak wymaga dwóch osób do obsługi urządzenia- jeden pracownik włącza i wyłącza dopływ ścierniwa, a drugi pracuje z materiałem. Przy sterowaniu pneumatycznym wystarczy jedna osoba, która jednym naciśnięciem dźwigni RLX kontroluje pracę, przy czym w przypadku np. omdlenia pracownika RLX automatycznie odcina pracę oczyszczarki. Sterowanie pneumatyczne to trochę bardziej kosztowne, ale najbezpieczniejsze i bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Kolejnym punktem na liście jest zawór. Jeśli oczyszczarka ma pracować na naturalnych ścierniwach pylistych tj.: piasek możemy wybrać zawór talerzowy FSV. Natomiast jeśli wiemy, że będziemy korzystali z różnych materiałów należy zacząć od zaworu Micro. Jako opcje dodatkowe do piaskarki można wybrać pokrywę i sito. Pokrywa ma za zadanie zabezpieczyć piaskarkę przed czynnikami zewnętrznymi, a sito przed uszkodzeniem elementów piaskarki spowodowanym zbyt dużymi elementami ścierniwa.

Kiedy skompletujemy swoje urządzenie trzeba pamiętać o osprzęcie- dyszach piaskarskich, oprawach, szybkozłączkach i wężach roboczych. Na samym końcu dobieramy elementy ochrony pracownika- hełm piaskarski, kombinezon, rękawice i filtr powietrza.

Oczywiście w swojej ofercie posiadamy większe zbiorniki oraz inne zawory, a nasz zespół techniczno-handlowy zawsze służy radą i doświadczeniem niezależnie od wielkości i skomplikowania Państwa piaskarki.